...

آیین نامه ی انضباطی حضوری دبستان دخترانه معصومیه

هیچ یک از فرایض خداوند مانند وفای به عهد نیست که مردم، با وجود داشتن خواسته های گوناگون و آرا و اندیشه های متفاوت، در بزرگداشت آن یکدل باشند. امام علی علیه السلام

1. شروع به کار مدرسه ساعت 7:15 و خروج ساعت 13:30 می‌باشد. (ساعت تعطیلی در مهر ماه ساعت 12:30 می‌باشد.)
2. ساعت شروع صبحگاه 7:40 می‌باشد و ورود به مدرسه بعد از این ساعت تأخیر محسوب می‌شود.
3. ساعت شروع آموزش ساعت 8 می‌باشد و در صورت تأخیر دانش آموزان پس از این ساعت اولیاء گرامی موظف به حضور در مدرسه و یا تماس تلفنی می‌باشند.
4. دانش آموز به هیچ عنوان حق خروج در ساعات مقرر بدون اطلاع اولیاء و موافقت مدیریت مدرسه ندارد.
5. در صورت غیبت، اولیای گرامی لازم است علت آن را قبل از ساعت 9 صبح به واحد آموزشی اعلام نمایند.
6. والدین گرامی در صورت درخواست مرخصی برای فرزندشان، ملزم به مراجعه به مدرسه و پرکردن برگه مرخصی می‌باشند و در صورت موافقت معلم و مدیریت مدرسه مجاز به گرفتن مرخصی می‌باشند.
7. غیبت در صورت بیماری با گواهی پزشک موجه خواهد شد.
8. غیبت غیر موجه موجبات برخورد انضباطی را فراهم می‌نماید.
9. دانش آموزان ملزم به استفاده از لباس فرم مدرسه، کفش و جوراب ساده و مناسب با قوانین مدرسه می‌باشند.
10. آوردن و به کاربردن وسایل تجملی و تزئینی (شامل زیورآلات، طلا و بدلیجات، گل‌سرهای فانتزی و نامتعارف، ساعت مچی) و به همراه داشتن اشیاء گرانبها و وسایل غیرمجاز (از قبیل عکس، کتاب‌های نامناسب، لوازم التحریر و کیف فانتزی و دارای تصاویر نامناسب) و استفاده از لاك (حتي ناخن پا) در واحد آموزشی ممنوع می‌باشد.
11. خرید و فروش در واحد آموزشی ممنوع است.
12. حفظ و مراقبت از وسایل شخصی و اهتمام در حفظ و نگهداری اموال و تجهیزات و ساختمان آموزشی الزامی است و چنانچه دانش آموز خسارتی به وسایل و ساختمان واحد آموزشی یا سایر دانش آموزان وارد آورد والدین ملزم به جبران می‌باشند.
13. نصب برچسب نام و نام خانوادگي دانش آموز بر روي تمام وسايل شخصي اعم از: چادر، بلوز، سارافون، مقنعه، پالتو، شلوار، كيف، لباس ورزشي، لوازم التحرير و وسايل نماز (چادر نماز، سجاده و كيف نماز) الزاميست و مدرسه در قبال وسايل گم شده بي نام هيچ مسئوليتي ندارد.
14. گرفتن هرگونه عکس و فیلم از دانش‌آموزان و کادر در مدرسه ممنوع می‌باشد.
15. شرکت در تمامی برنامه‌ها و جلسات و کلاس های آموزشی و تربیتی که از طرف مدرسه برگزار می‌گردد الزامی می‌باشد.
16. حضور در مدرسه برای ملاقات با مدیر، معلم و معاونت‌ها فقط در روز و ساعت تعیین شده امکان پذیر می‌باشد و مادران گرامی لازم است ماهی یکبار به جهت آگاهی از وضعیت دانش آموز در واحد آموزشی حضور یابد.
17. تهیه ی کادو، گرفتن تولد، توزیع کارت دعوت در مدرسه و دعوت دانش‌آموزان به منزل ممنوع می‌باشد.
18. مطالعه و پیگیری اطلاعيه ها و تقويم اجرايي دبستان برای والدین گرامی لازم می‌باشد.مقررات بهداشتي
والدين گرامي؛ كودكان در صورت داشتن سلامت جسم و روح مي‌توانند از آموزش صحيح برخوردار گردند. بنابراين توجه به نكات بهداشتي و آموزش صحيح آن در خانواده و جامعه از بسياري از بيماريها و حوادث پيشگيري خواهد كرد. لذا به موارد ذيل توجه فرماييد:
علائمي از قبيل تب، آبريزش بيني و چشمها، رنگ و روي پريده يا برافروخته، چشمان ملتهب، عطسه، سرفه، سردرد شديد و علائم پوستي مقدمه‌اي براي بيماري مي‌باشد و نبايد از كنار آن به سادگي عبور كرد و حتما كودك را به درمانگاه ببريد و با گواهي پزشك به مدرسه مراجعه نماييد .
ساعت خواب فرزندانتان را تنظيم نماييد به طوريكه به موقع و به اندازه باشد و فرصت مناسبي براي خوردن صبحانه داشته باشند. اين موضوع تأثير زيادي در شادابي و سرحال بودن كودك هنگام يادگيري خواهد داشت .
هيچ چيز به اندازه دستها در تماس با ميكروبها مهم نيست، بنابراين كوتاه كردن ناخن و شستشوي مرتب دستها (خصوصاً قبل و بعد از غذا و بعد از رفتن به دستشويي) را مرتب به فرزندانتان گوشزد نماييد.
دانش آموزان باید همواره ليوان شخصي و دستمال تميز هميشه به همراه داشته باشند و به آنها در مورد شخصي و اختصاصي بودن وسايلي مثل ليوان، شانه، سنجاق سر و كش و…. تاكيد لازم شود .
پاكيزه و مرتب بودن باعث افزايش اعتماد به نفس افراد مي‌شود پس در تميزي و آراستگي ظاهري فرزندانتان (مانتو، مقنعه و مو و…) كوشا باشيد.
ميان وعده مناسب مانند ميوه، تنقلات مفيد (خشكبار ،ميوه هاي خشك) و لقمه‌هاي خانگي بهترين تغذيه در مدرسه به شمار مي‌رود كه بهتر است در اين مورد دقت لازم انجام شود.
آوردن خوراكي هاي غيرمجاز مانند چيپس، پفك، تخمه، پفيلا، ساندويج‌هاي سوسيس و كالباس، ميوه هاي نوبرانه ممنوع مي‌باشد.